BLOG
Paylaş
Paylaş
29 Ekim Tatiline En İyi Rotalar

28 Ekim Çarşamba yarım gün ve 30 Ekim Cuma günü izinleri birleştirip tatilinize 5 güne çıkarıp ister sonbaharın güzelliklerini keşfedebileceğin diyarlara istersen de son kez deniz keyfi yapabileceğin yerlere doğru dailydrive’layabilirsin. İşte bizim önerilerimiz:

 

Abant: Doğal güzelliklerin bölgesi Abant, Bolu’ya bağlıdır. İstanbul’a yakın olması sebebiyle kısa sürede gidilebilecek Bolu’da gezilecek bir sürü yer vardır. Abant Tabiat Parkı, Yedigöller Milli Parkı, şelaler ile doğanın tadını çıkarabilir; köy pazarı ve balık restoranlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ayvacık: 83 kilometrelik sahil hattıyla Çanakkale’nin en uzun sahil bölgesi olan Ayvacık ilçesi Akdeniz iklimi ile Marmara iklimini ayrı ayrı gösteren özel bir ilçedir. Zeytincilik, hayvancılık ve halı dokumacılığı gibi meşhur özelliklerinin yanı sıra Ayvacık önemli bir turizm bölgesidir. Assos Antik Kenti, Apollon Kutsal Tapınağı, Adatepe Köyü ile Osmanlı’nın inşa ettiği son kale olan Babakale Kalesi’nin bulunduğu Babakale Köyü gezmeye doyamayacağınız rotalardan bazıları!

Köyceğiz: Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Köyceğiz, Akdeniz ile Ege Bölgeleri’nin birleştiği yerde doğal güzellikleriyle meşhur bir turizm ilçesidir. İlçe, adını Köyceğiz Gölü’nden almaktadır. Hem plajı hem ormanlık alanlarıyla her ruha hitap edecek bir yer olan Köyceğiz’i ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Sapanca: İstanbul’a yakınlığıyla tatil rotalarının vazgeçilmezlerinden biri olan Sapanca, orman havası almak isteyenlere, göl kenarında piknik yapmak isteyenlere ya da bölgede bulunan otellerde konaklamak isteyenler için iyi bir alternatif olmaktadır. Sonbahar aylarındaki renk cümbüşünü görmek ve eşsiz fotoğraflar çekmek ise ayrı birer tercih sebebi!

 

Benzer İçerikler
...
Nissan'ın Yeni Logosunun Hikayesi

Japon otomotiv devi Nissan, logosunu yeniledi.

Devamını Oku >
...
29 Ekim Tatiline En İyi Rotalar

28 Ekim Çarşamba yarım gün ve 30 Ekim Cuma günü izinleri birleştirip tatilinize 5 güne çıkarıp ister sonbaharın güzelliklerini keşfedebileceğin diyarlara istersen de son kez deniz keyfi yapabileceğin yerlere doğru dailydrive’layabilirsin.

Devamını Oku >
...
İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri

Kış turizmin olmazsa olmazı kayak yerlerini sizin için derledik.

Devamını Oku >