SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Motosiklet ve Karavan
 • Karavanları nereden teslim ediyorsunuz? Kiralama sonrası nereye iade etmemiz gerekiyor?
  Karavanları şimdilik sadece Maltepe ofisimizden teslim edip iade alıyoruz.
 • Karavanın teknik özellikleri nelerdir?
  Karavanlarımızın teknik ve donanım özelliklerine www.dailydrive.com.tr/kiralik-araclar/karavan sayfamızdaki “Teknik Özellikler” menümüzden ulaşabilirsiniz.
 • Karavan kiralamada minimum süre ne kadardır?
  Karavan kiralama sayfamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Karavanın depozito ücreti ne kadardır?
  Karavan depozito ücreti 2.500 TL’dir.
 • Karavanın günlük kilometre sınırı nedir? Kilometre aşım bedeli ne kadar?
  Karavanların günlük kilometre sınırı 350 kilometredir. Aşım bedeli 0,8 TL’dir.
 • Karavanın donanım özellikleriyle ilgili teknik bilgi konusunda nasıl eğitim alacağım?
  Karavan iç teknik bilgisini ofise gittiğinizde yetkili çalışanlar tarafından size eğitim şeklinde aktarılacaktır.
 • Karavan kiralama fiyatları nasıl?
  Güncel fiyatlar ve sezonlar her zaman web sitemizde yayımlanmaktadır. Lütfen www.dailydrive.com.tr/kiralik-araclar/karavan-kiralama sayfamızı ziyaret ediniz.
 • Karavanların temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Dezenfekte ediyor musunuz?
  Her iadeden sonra karavanlarımızın tüm koltuk, yatak, tuvalet, mutfak, zemin ve diğer bölümlerini profesyonel temizlik ekibimizle detaylı temizliyoruz. Ardından dezenfeksiyon ederek bir sonraki teslimata hazırlıyoruz.
 • Pis/atık su tankını boşaltmak zorunda mıyız?
  Pis/atık su tankına özel çözücü ilacı kullanıp karavan iadesinde tankın boş şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Tank boş şekilde teslim edilmezse hizmet bedeli ek olarak tahsil edilecektir.
 • Rezervasyon
 • Bazı lokasyonların yanında yazan "Adrese Teslim" ne demek?
  dailydrive, "Adrese Teslim" hizmeti ile şubesi olmadığı bazı bölgelere araç teslimi yapmaktadır. Bu bölgeleri ana sayfadaki lokasyon seçim listesinde veya "Şubeler" sayfasına bulabilirsiniz.
 • Yeni tip ehliyet gerekli midir? Eski tip ehliyetler araç kiralayabilir miyim?
  Araç kiralayabilmek için ehliyetinizin yeni tip olması tercih edilir. Ancak eski tip ehliyetinizle araç kiralamak isterseniz eski tip ehliyetinizin veriliş tarihinden 10 yıl geçmemesi ve yanınızda yeni tip çipli kimlik kartınızın bulunması gerekmektedir. Kırık, yırtık, yıpranmış vb deformasyona uğramış ehliyet veya kimlik kartlarıyla kiralama yapılması mümkün değildir.
 • Nasıl rezervasyon yaparım?
  Online olarak www.dailydrive.com.tr internet sayfasından fiyat teklifi alabilir ve birkaç basit adımda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha uygun fiyatlar alırsınız. 0850 360 10 10 telefon numarasından arayarak ya da info@dailydrive.com.tr adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.
 • En az araç kiralama süresi nedir?
  En az kiralama süresi 24 saatir. Bu sebeple, aracı 24 saatten erken teslim ederseniz de bir günlük ücret ödersiniz.
 • Aracımı nasıl teslim alırım?
  Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve talep ettiğiniz araç hazırlanır. Rezervasyonu yaptığınız ofise gitmeniz yeterlidir. EKstra ücret karşılığı aracı sizin olduğunu yere de getirebiliriz. Bunun için rezervasyonunuzu yaptıktan sonra iletişime geçiniz.
 • Aracımı nasıl iade ederim?
  Rezervasyonunuz bittiğinde aracı teslim aldığınız dailydrive şubemize getirmeniz yeterli olacaktır. Ekstra ücret karşılığında aracı sizin bulunduğunuz yerden teslim alabiliriz. Bunun için ilgili şubeye bilgi vermeniz gerekmektedir. 3 saati aşan teslimat gecikmelerinde +1 günlük ücret alınır.
  Eğer aracı teslim etmekten vazgeçip kiralama sürenizi uzatmak isterseniz en kısa sürede aracı teslim aldığınız ofisi arayarak bilgi vermenizi rica ederiz.
 • Sözleşme için neler gerekmektedir?
  Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyiniz.
 • Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?
  En az 1 yıl geçerli sürücü belgesine sahip olmak ve minimum 21 yaşında olmak giriş grupta bir araç kiralamak için yeterlidir. Üst sınıf araç kiralamalarında minimum 3 yıllık ehliyet ve en az 25 yaşında olma koşulları aranır.
 • Kiraladığım aracı benden başka biri kullanabilir mi ?
  dailydrive rent a car aracını kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik belgelerinin dailydrive yetkilisi tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür.
 • Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?
  Evet, araçlarımızda günlük 350 kilometre sözleşme başına 3500 kilometre sınır bulunmaktadır. Kilometre aşım bedeli her araç grubu özelinde değişmektedir ancak rezervasyon sırasında daha uygun fiyata ek kilometre aşım paketleri satın alabilirsiniz.
 • Araçlarda HGS var mı? HGS ödemeleri nasıl oluyor?
  Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.
 • Kiraladığım aracı benden başkası kullanabilir mi?
  Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
 • dailydrive uzun süreli kiralama yapıyor mu?
  Kurum olarak uzun süreli araç kiralama yapmak istiyorsanız websitemizdeki 'Kurumsal Kiralama' kısmındaki formu doldurmanız gerekmektedir. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Şahıs olarak uzun sürli araç kiralama istiyorsanız info@dailydrive.com.tr'ye mail atabilir veya 0850 60 10 10'u arayarak talebinizi iletebilrsiniz.
 • Kurum olarak personelimize araç kiralama fırsatı sağlamak istiyoruz. dailydrive anlaşmalı kurum çalışanlarına fırsat sağlıyor mu?
  Memnuniyetle kurumunuzla şartlara çalışarak personellerinize avantajlı kiralama seçenekleri sağlamak isteriz. Bunun için bize 'Kurumsal Kiralama' sayfamızdan ulaşmanız yeterli.
 • Araç Filosu
 • Araç grupları nasıl sınıflandırılıyor?
  dailydrive, diğer araç kiralama firmalarından farklı olarak araçlarını X Small, Small, Medium, Large, X Large ve XX Large olarak gruplandırmaktadır. Amacımız, kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik aracı kiralamasında kolaylık yaşamalarını sağlamaktır. Bu sayede araç çeşitliliğimizi sağlayarak farklı ihtiyaçların giderilmesine yönelik araç filomuzu genişletiyoruz.
 • Destek
 • Hırsızlık durumunda ne yapılmalı?
  Kiraladığınız aracınız çalınması durumunda polise bilgi vererek rapor tutmanız ve tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Sigorta çeşitleri ve kapsamları nelerdir ?
  Çeşitli seviyelerde sigorta ürünlerimiz mevcuttur. Bunları online rezervasyon yaparken görebilir veya telefonla bizi aramanız durumunda yetkililerimizden içeriklerini öğrenebilirsiniz. Sigortaların geçerlilikleri, trafik kazası tespit formu, hırsızlık ve akol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.
 • Ek Hizmetleriniz nelerdir ?
  Araç kiralamanız süresince maksimum konfor, güvenlik ve keyfi yaşamanız için size sunduğumuz çeşitli ek ürünler aşağıdaki gibidir: Bebek / Çocuk Koltuğu Ek KM Aşım Paketi: Kiralama süresi boyuncaki belirli KM'lik aşımları kapsar. Rezervasyon sırasında avantajlı fiyatlardan online görebilir telefonla iletişim kurduysanız sorarak öğrenebilirsiniz. Kış Lastiği Port Bagaj Ek Sürücü: Hasar ve Sigorta güvencelerinin geçerli olabilmesi için aracı kullanacak her farklı sürücü için bu hizmet alınmalı ve sisteme kaydedilmelidir. GPS(Navigasyon cihazı) : Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ek ücret karşılığında temin edilebilir. OGS/HGS: Kiralama süresi boyuncaki kullanım ücretleri ayrıca tahsil edilir. Teslim ve İade : dailydrive, istasyonlarının bulundukları merkezlerde istenilen yere araç teslimi ve / veya bırakılması karşılığında ücret talep etmektedir. Rezervasyon merkezimizle konuşarak bilgi alabilirsiniz.
 • Şikayet, öneri ve taleplerimi size nasıl iletebilirim?
  Bizimle iletişim kurmak isterseniz 0850 360 10 10 numaralı telefon hattımızdan, websitemizdeki 'Bize Ulaşın' sayfamızdan veya musterihizmetleri@dailydrive.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.
 • Ödeme
 • Provizyon ücretim kaç gün sonra kartıma iade edilir?
  Provizyon ücretiniz sözleşmeniz kapandıktan 48 saat sonra tahsil edilememiş bakiyeniz (HGS, trafik cezası, ek kira günü bedeli vb.) varsa bu bakiye düşülüp kalan tutar, yoksa tamamı iade edilmek üzere tarafımızdan bankaya otomatik talimat verilir. Bankadan bankaya değişecek şekilde toplamda talimatımızı takip eden 2-4 gün içinde kartınıza depozito bedeliniz iade edilmiş olur. Eğer sözleşmeniz kapandıktan maksimum 5 gün içinde kartınıza iade edilmemişse musterihizmetleri@dailydrive.com.tr'ye mail atabilirsiniz.
 • Provizyonum eksik iade edilmiş. Neden?
  dailydrive; HGS, trafik cezası ve benzeri bedelleri kredi kartınızdan otomatik tahsil eder. Eğer kiralamanız boyunca çeşitli sebeplerden (yetersiz bakiye, kartın e-ticaret işlemlerine kapatılması vb.) bu bedelleri tahsil edilememişse, provizyon bedelinizden kesinti yapılır. Provizyon bedelinizin eksiksiz iade edilmesi için kartınızın kiralamanız boyunca çekime uygun olduğunun kontrol edilmesini rica ederiz.
 • Ödeme şekilleri nedir?
  dailydrive'dan yapılacak tüm kiralamalarda kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir. Üst segment araçlarda çift kredi kartı uygulamamız bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.
 • Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapabilir miyim?
  Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapamazsınız. Araç kiralayacak kişinin mutlaka kendi kredi kartı ile ödemesini yapması gerekmektedir. Başka bir kişiyi ancak "Ek Sürücü" satın alarak kaydettirmeniz gerekmektedir.
 • Trafik cezası ödemesi nasıl yapılır?
  Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.
 • HGS ödemesi nasıl yapılır?
  Kiralamanız bittiğinde Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde Karayollarına bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.
Paylaş
Link Kopyalandı